tasiemiec ludzki

Artykuły dotyczące tematu tasiemiec ludzki znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tasiemiec ludzki. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Obrażony policjant z drogówki przez kilka godzin nękał 64-letnią emerytkę z Łodzi, która nazwała go "ćwokiem". Urszula Ros jest ciągana po komisariatach, straszona grzywnami, a nawet więzieniem. Sierżant Grzegorz Gos nie może jej wybaczyć zniewagi - opisuje "Fakt".
 • FALSZERZEFOT. MONOLITH PLUS
  Salomon Sorowitsch był królem fałszerzy. Podrabiał obrazy, dokumenty i pieniądze. Był także królem życia i królem Berlina. Wydawał się nietykalnym, który zawsze "wyprodukuje" odpowiednią ilość kasy, by się wykupić z kłopotów. Aż nadszedł rok 1936.
 • "Proszę Państwa, Prezydent Stanów Zjednoczonych - mistrz gaf" - tak powinien być od dziś zapowiadany George Bush na oficjalnych wystąpieniach i rautach. Amerykański prezydent znów dał prawdziwy koncert indolencji i niewiedzy na szczycie gospodarczym krajów Azji i Pacyfiku APEC w Australii.
 • Mówią o nim, że bywa egomaniakiem, dupkiem, pyskatym sukinkotem. Jego dawni współpracownicy oraz mentorzy wręcz go nienawidzą. Bo jest zdolny, pomysłowy, bez skrupułów. J. Craig Venter, najlepszy genetyk świata, to postać żywcem wyjęta z powieści science fiction, powieści, która dosłownie sama pisze się na naszych oczach - pisze DZIENNIK.
 • Nie od dziś wiadomo, że człowiek wytwarza mnóstwo energii. Jednocześnie na co dzień używa wielu elektrycznych gadżetów. Czy nie dałoby się wykorzystać naszego ciała jako źródła mocy dla tych urządzeń? Dałoby się - odpowiadają naukowcy. "New Scientist" opisuje postępy prac nad gadżetami, które będą wykorzystywać energię produkowaną każdego dnia przez ludzki organizm - pisze DZIENNIK.
 • Chodząc dziś po Warszawie, można nabawić się lekkiej schizofrenii. Zewsząd patrzy na nas ta sama twarz. Nie, to nie premier Kaczyński ani Donald Tusk, choć kampania wyborcza już wystartowała. To Paweł Małaszyński - polski aktor na nowe czasy albo przynajmniej na rozpoczynający się sezon - pisze w DZIENNIKU Jacek Wakar, zastępca redaktora naczelnego "Magazynu TV".
 • Twarz człowieka może nam wiele powiedzieć o jego emocjach - o tym, czy się smuci, gniewa lub cieszy. Jednak to nie wszystko. Jak się okazuje, w rysach twarzy są również zapisane informacje dotyczące groźnych i rzadkich chorób genetycznych. Bezbolesny, szybki i tani sposób ich diagnozowania opracowali brytyjscy naukowcy z Institute of Child Health przy University College w Londynie - pisze DZIENNIK.
 • Trzy po trzy3 po 3serial komediowy, PolskaAnna Maria Chrostowska, Jerzy Jan Polonski, Wojciech Slupinski
  Po latach dominacji seriali kryminalnych, obyczajowych, telenowel i sitcomów polscy nadawcy zdecydowali się wprowadzić kilka nowych gatunków. Już we wrześniu w TVN zobaczymy "Trzy po trzy - numery z kwatery", który zalicza się do sketch comedy, a w Polsacie "Ekipę", pierwszą polską produkcję typu political fiction. Na swoją kolej czeka też serial walki "Skorumpowani".
 • "Nie mógłbym być ministrem w rządzie Platformy Obywatelskiej. Chyba, że stworzyłaby wspólny rząd z PiS" - mówi w DZIENNIKU minister zdrowia Zbigniew Religa.
 • Dobra wiadomość do Magdy M. i wszystkich wielbicielek kotów. Jest już urządzenie, które przetłumaczy na ludzki język nastroje każdego Filemona, nawet te najbardziej chimeryczne.
 • "Jeśli Platforma będzie współtworzyła rząd z lewicą, będziemy mieli sytuację jak z obrazka znajdującego się w co drugim polskim domu: zaprzęg konny, pędzą sanie, a za nimi sfora wilków. Platforma z LiD-em i PSL-em jadą jeszcze na saniach, ale wilki z PiS i tak zagonią ich na śmierć" - mówi na łamach DZIENNIKA w rozmowie z Robertem Mazurkiem, poseł PO, Paweł Śpiewak.
 • Po spektaklu w jeleniogórskim Teatrze im. Norwida któryś z widzów wspominał inscenizacje Franka Castorfa. A mnie "Kariera Arturo Ui" Wojciecha Klemma przypomina amatorski teatrzyk społecznie zaangażowany z końca lat 60. ubiegłego wieku, któremu zabrakło na kostiumy i dekoracje.
 • 101962_R003_0031 -- GREY'S ANATOMY - "Grey's Anatomy" focuses on young people struggling to be doctors and doctors struggling to stay human. It's the drama and intensity of medical training mixed with the funny, sexy, painful lives of interns who are about to discover that neither medicine nor relationships can be defined in black and white. Real life only comes in shades of grey. (ABC/FRANK OCKENFELS)JAMES PICKENS, JR. AS "RICHARD WEBBER", CHANDRA WILSON AS "MIRANDA BAILEY", JUSTIN CHAMBERS AS "ALEX KAREV", KATHERINE HEIGL AS "ISOBEL 'IZZIE' STEVENS", T.R. KNIGHT AS "GEORGE O' MALLEY", SANDRA OH AS "CRISTINA YANG", ISAIAH WASHINGTON AS "PRESTON BURKE", ELLEN POMPEO AS "MEREDITH GREY", PATRICK DEMPSEY AS "DEREK SHEPHERD"
  Dobra jak anioł doktor Zosia nie wytrzymałaby w tym szpitalnym piekle ani minuty. Widzowie zostają jednak na dłużej. Na Polsacie rusza właśnie trzecia seria "Chirurgów".
 • Międzynarodowy zespół genetyków i paleontologów wynalazł nową, rewolucyjną metodę uzyskiwania DNA z włosów - donosi dzisiejszy numer "Science". Dzięki niej poznamy genetyczne sekrety wymarłych ssaków - na przykład mamutów - pisze DZIENNIK.
 • Wydaje Ci się, że czytałaś o AIDS już wszystko? Nic bardziej mylnego! Im więcej wiesz o tej chorobie, tym mniejsza szansa, że się nią zarazisz. Sprawdź swoją wiedzę o AIDS, a do torebki obok szminki wsuń prezerwatywę.
 • W obliczu debaty Kaczyński-Kwaśniewski, sztabowcy PO musieli wymyślić coś ekstra - zdecydowali się na spokój i budowanie. Przez kilka dni nie atakowali PiS - pisze w DZIENNIKU publicysta Michał Karnowski.
 • Urocza Kasia Zielińska jest w poważnych tarapatach. A wszystko przez sukces serialu "Barwy szczęścia", w którym gra jedną z głównych ról. Okazało się, że "Barwy szczęścia" telewizyjnej Dwójki biją na łeb zapowiadany jako hit Polsatu serial "Tylko miłość", gdzie za gwiazdę robi Małgorzata Kożuchowska. Dlatego już w sobotę Zielińska może się pożegnać z polsatowskim "JakONIśpiewają" - już została wytypowana - ujawnia "Fakt".
 • Większość ofiar to młodzi, zdrowi i wysportowani ludzie. Stracili życie, bo kiedy pływali w jeziorze, do ich organizmu dostała się niewielka ameba Naegleria fowleri - pasożyt zjadający ludzki mózg. Objawy przypominały grypę, ale nagle organizm całkowicie poddawał się chorobie i zaatakowani umierali.
 • Już wkrótce czeka nas żywieniowa rewolucja. Za dwa, trzy miesiące będziemy mogli kupić wędliny, w których będą antyrakowe substancje, pochodzące z kapusty. Czy dzięki nim będziemy zdrowsi? Oczywiście jedzenie czegokolwiek nie uchroni przed rakiem, jeśli nie zmieni się niezdrowego stylu życia. Na przykład nie rzuci palenia tytoniu.
 • "Sklep dla samobójców" w kinach od 9 sierpnia
  Animacja nie jest już kojarzona ani z filmami dla dzieci, ani z artystyczną niszą. Stała się pełnoprawnym językiem współczesnego kina.
 • Jagody, mięso, owoce oraz nasze ręce - są coraz częstszym zagrożeniem. O co chodzi? Jak wynika z ostatnich danych Państwowego Zakładu Higieny rośnie liczba chorób wywołanych przez pasożyty. To znaczy, że wracają tasiemce, coraz lepiej się mają owsiki i kleszcze.
 • Mężczyzna trzyma się za brzuch
  Większość z nas zmaga się z jakimś pasożytem. Czas na odrobaczanie?
 • Kobietę boli brzuch
  Parazytozy to choroby wywołane przez pasożyty, czyli organizmy żyjące kosztem żywiciela. Mogą one bytować zarówno na powierzchni ciała, jak i w jego wnętrzu, powodując szkodliwe, a czasem nawet zagrażające życiu powikłania.