tabletki po stosunku bez recepty

Artykuły dotyczące tematu tabletki po stosunku bez recepty znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tabletki po stosunku bez recepty. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Czesi pozwalają leczyć się marihuaną
  Marihuana w Czechach będzie legalna w celach leczniczych, a wytwarzane z niej lekarstwa będzie można kupić na receptę w aptekach - pisze praski dziennik "Mlada fronta Dnes". Od nowego roku narkotyk zniknie ze spisu substancji zakazanych.
 • Prof. Bogdan Chazan
  Klauzula sumienia dotyczy wszystkich czynności lekarskich, których wykonywanie jest sprzeczne z sumieniem lekarza - twierdzi prof. Bogdan Chazan, odpowiadając na publikacje tygodników 'Wprost" i "Newsweek".
 • Pocałunek
  Jak przygotować się do pierwszego stosunku seksualnego, żeby wiązały się z nim same miłe wspomnienia?
 • Tabletka "dzień po"
  Pigułki "dzień po", stosowane jako tzw. antykoncepcja awaryjna, mogą być sprzedawane bez recepty we wszystkich krajach Unii Europejskiej - informuje RMF FM.
 • Małgorzata Terlikowska
  Małgorzata Terlikowska zabrała głos w sprawie postanowień Komisji Europejskiej, wprowadzających sprzedaż tabletki antykoncepcyjnej "dzień po" bez recepty. Zdaniem żony katolickiego publicysty, takie regulacje to najkrótsza droga do islamizacji Europu i kalifatu.
 • Pigułka "dzień po"
  To słuszne i bardzo rozsądne posunięcie. W ten sposób ginekolog, profesor Romuald Dębski ocenia decyzję ministerstwa zdrowia w sprawie tak zwanej pigułki "dzień po", która zapobiega rozwojowi ciąży. Środek, przyjmowany już po stosunku, będzie w Polsce dostępny bez recepty.
 • Pigułka "dzień po"
  Pigułka "dzień po" może być groźna. Wszystko zależy od poziomu edukacji oraz świadomości osoby, która ją przyjmuje - mówi farmaceuta Piotr Merks.
 • Kobieta trzyma pigułkę "dzień po"
  Tak zwana pigułka "dzień po", przyjmowana po stosunku, dostępna będzie w Polsce bez recepty - podało ministerstwo zdrowia. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zdecydowała, że środek - mający według niektórych działanie wczesnoporonne - może być dostępny w krajach UE bez recepty.
 • Pigułka "dzień po"
  Od stycznia tego roku pigułka antykoncepcyjna, stosowana po stosunku - tzw. pigułka dzień po - może być kupowana bez recepty. To nakaz Komisji Europejskiej. Tymczasem w aptekach jej nie ma. Powód? Producent ją przepakowuje, dlatego musiał na jakiś czas wycofać specyfik z obrotu. Jak zapewniają producenci - wkrótce ma się ona z powrotem pojawić się w aptekach.
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Niedawna dyskusja o antykoncepcji awaryjnej, która obecnie jest dostępna na receptę i bez recepty powinna przypominać, że jest to sposób antykoncepcji, którego nie powinno się stosować stale. Zaleca się go jedynie w sytuacjach, kiedy odbył się stosunek bez zabezpieczenia, popełnimy błąd lub zawiedzie nas stosowana metoda antykoncepcji. Debata wokół pigułki „po” jest dobrym momentem, aby podkreślić, że do stosowania antykoncepcji postkoitalnej nie musi dojść, jeśli przyjmowana jest prewencyjnie skuteczna i dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna.
 • Lekarstwa
  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, ze nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?
 • Pigułka "dzień po"
  W ostatnim czasie wiele miejsca w mediach poświęcono pigułce „dzień po”. Było to efektem wyłączenia tabletek ellaOne z grupy leków na receptę. Szum medialny nieco ucichł, ale czy wiemy, czym tak naprawdę jest antykoncepcja awaryjna?
 • Tabletka "dzień po"
  Ministerstwo zdrowia analizuje możliwość wprowadzenia prawnych ograniczeń w dostępności do produktu ellaOne - poinformował wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda w odpowiedzi na petycję jednego ze stowarzyszeń katolickich. Chodzi o tzw. pigułkę dzień po.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Kobieta trzymająca tabletki antykoncepcyjne
  Ponad 90% kobiet oceniło swoją wiedzę w zakresie stosowanej metody antykoncepcji jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z badania opinii zainicjowanego przez Gedeon Richter. Jednak z dalszej jego części możemy wywnioskować, że wśród Polek nadal krąży wiele mitów dotyczących zwłaszcza tabletek antykoncepcyjnych. Razem z ekspertem programu „Zdrowa ONA”, ginekologiem drem Grzegorzem Południewskim wyjaśniamy najczęściej pojawiające się wątpliwości ze strony kobiet.
 • Krzysztof Krawczyk
  Krzysztof Krawczyk w wielu wywiadach opowiadał o tym, że ma na swoim koncie eksperymenty z wieloma używkami. Dziś muzyk prowadzi już znacznie zdrowszy tryb życia, wciąż jednak jest zwolennikiem marihuany.
 • Wizyta u ginekologa
  Resort zdrowia zamierza wprowadzić prawo ograniczające dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Swoją postawę motywuje nadużywaniem pigułki po przez Polki oraz jej szkodliwością dla zdrowia kobiet. Zwolennicy liberalizacji dostępu do antykoncepcji domagają się podania źródeł informacji o niepożądanych skutkach stosowania ellaOne oraz jego nadużywaniu. Decyzję Ministerstwa Zdrowia określają jako nieprzemyślaną, wynikającą z ideologicznych pobudek i naruszającą prawo, która może prowadzić do zwiększenia liczby nielegalnych aborcji.
 • Tabletki
  1500 maili. Tyle otrzymaliśmy od kilku byłych pracowników dwóch spośród pięciu największych sieci aptecznych na rodzimym rynku. Analiza ich treści prowadzi do zatrważających wniosków: ten biznes za nic ma prawo, zastrasza kontrolujących inspektorów, a szefową samorządu aptekarskiego nazywa k...ą
 • Pigułka "dzień po"
  Lada dzień minister zdrowia ma przedstawić projekt przepisów uniemożliwiających sprzedaż ellaOne bez recepty. Jeden z głównych argumentów to nieodpowiedzialne łykanie leku przez nastolatki. Tyle że one akurat pigułki kupują sporadycznie. Najczęściej po awaryjną antykoncepcję sięgają 25-30-latki – wynika z najnowszego badania firmy badawczej Millward Brown. Co ciekawe zakupu bardzo często dokonują… mężczyźni.
 • Seks
  Seksowna bielizna, gadżety erotyczne, tabletki na potencję, kawa? Afrodyzjaki zwiększające ochotę na seks zadziałają tylko przez chwilę. Nasze libido najbardziej osłabia stres, zła dieta i leki, dlatego jeśli nie zadbamy o swoją kondycję psychofizyczną i dietę, wszelkie doraźne rozwiązania na dłuższą metę się nie sprawdzą – mówią eksperci.