tabletki po stosunku bez recepty

Artykuły dotyczące tematu tabletki po stosunku bez recepty znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące tabletki po stosunku bez recepty. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • "To jest człowiek, który jest największym zawodem mojego życia" - powiedział prezydent Lech Kaczyński Monice Olejnik w Radiu ZET. DZIENNIK prezentuje obszerne fragmenty tego wywiadu.
 • Długo wspominasz romantyczny pocałunek z ukochanym? Nie myśl sobie, że Twój partner myślał o tym samym. Naukowcy twierdzą, że dla mężczyzn liczy się jedynie seks.
 • "To my jesteśmy liderem grupy, dlatego nie widzę innej możliwości niż gra o trzy punkty na Estadio Da Luz" - mówi Marek Saganowski przed sobotnim meczem Polski z Portugalią w Lizbonie. "Musimy tylko zagrać bardzo wysoko w defensywie, kryć ich blisko, nie dać rozwinąć skrzydeł i sami spróbować strzelić gola, bo obrona to najsłabsze ogniwo Portugalczyków" - przekonuje „Sagan”.
 • Mimo, że indyjska pisarka Anita Desai była trzykrotnie nominowana do Booker Prize, nigdy nie udało jej się zdobyć tej najbardziej prestiżowej nagrody literackiej anglojęzycznego świata. To, czego nie zdołała dokonać, przypadło jednak w udziale jej córce.
 • Aleksander Kwaśniewski udziela zdumiewających rad władzom w Berlinie. DZIENNIK opisuje wywiad z byłym prezydentem dla niemieckiego wydania pisma "Vanity Fair". Mówi tam wprost, że z Polską będzie trzeba ostrzej postępować, jeśli wybory wygra PiS i nie zmieni swojej polityki wobec Niemiec.
 • Aleksander Kwaśniewski zarzucił polskim mediom, że wypaczyły sens jego wypowiedzi w wywiadzie dla "Vanity Fair", w którym - jak pisze DZIENNIK - proponuje Niemcom prowadzenie ostrzejszej polityki wobec Polski. "To zarzuty niesłuszne i nieprawdziwe" - odpowiada były prezydent w oświadczeniu. Dziennik.pl publikuje tłumaczenie całego artykułu wraz z wywiadem.
 • Po latach przyszedł czas powiedzieć prawdę. Były piłkarz Legii Warszawa Bartosz Karwan oskarża trenera Dariusza Wdowczyk o niszczenie kariery. Szkoleniowiec miał kłamać w wywiadach i gnębić gracza. "Byliśmy w poważnym konflikcie" - mówi były reprezentant Polski w wywiadzie dla DZIENNIKA.
 • Jeśli musisz przyjmować jakieś lek na stałe, jesteś zapominalska i regularne stosowanie medykamentów przychodzi Ci z trudem - pomyśl o plasterku. Przyjmowanie leków "przez skórę" to wygodna i bezpieczna terapia.
 • Pokolenie polityków pokroju Niesiołowskiego jest już zużyte intelektualnie. W ich dyskursie pojawiają się nudne i ciągle te same emocje oraz stereotypy. Warto więc się przyjrzeć temu, jacy są ci nowi młodzi ludzie zarówno w Platformie, jak i w PiS, którym się chce jeszcze bawić w politykę - pisze w DZIENNIKU Jadwiga Staniszkis, socjolog.
 • Specjalnie dla DZIENNIKA Andrzej Seweryn opowiada o współpracy z twórcą "Ziemi obiecanej".
 • "Kościół nigdy nie twierdził, że małżeński akt, w czasie którego nie dochodzi do poczęcia, jest grzechem. Jan Paweł II w swoim nauczaniu wyraźnie mówi, że współżycie małżonków ma podwójny cel: jest wyrazem ich miłości oraz źródłem płodności" - mówi w wywiadzie dla DZIENNIKA jezuita o. Józef Augustyn SJ, redaktor naczelny kwartalnika "Życie duchowe”.
 • Miała dość huku bomb, przeszywających nocną ciszę serii z karabinów maszynowych. Nie chciała, by jej dzieci dorastały na gruzowisku, jakie zostało po Czeczenii. Marzyła jej się lepsza przyszłość, gdzieś w europejskim kraju. Przedzierała się do Polski. Nie wiedziała, że Bieszczady, po których błądziła przez cztery dni, okażą się śmiertelną pułapką. Trzy jej córeczki nie przetrwały morderczej przeprawy. Przeżył tylko dwulatek, którego kobieta niosła na rękach - pisze "Fakt".
 • "Katyń" Wajdy, "Korowód" Stuhra oraz "Hania" Kamińskiego to najbardziej oczekiwane premiery tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Do Gdyni zaprasza dyrektor artystyczny festiwalu Mirosław Bork
 • Kobiety dziś piszą dosadnym językiem o sprawach, które przez lata stanowiły męską domenę, kwestionując zasadność pojęć "męskie" i "żeńskie".
 • Nowe wybory? Na pewno, zgodnie z decyzją prezydenta już za kilkadziesiąt dni. Wybory dające szansę na nowe rozdanie, zmianę dotychczasowego układu parlamentarno-rządowego? Być może, odpowiedź poznamy 21 października. Wybory z jakąkolwiek świeżą polityczną propozycją? Wybory wydobywające ze społeczeństwa nową, młodą energię? Albo po prostu - młode wybory? Raczej nie. Trudno się tym nie martwić. Coraz wyraźniej widać, że polska polityka bez dopływu młodej krwi obumiera, zamyka się we własnym getcie.
 • Czesi pozwalają leczyć się marihuaną
  Marihuana w Czechach będzie legalna w celach leczniczych, a wytwarzane z niej lekarstwa będzie można kupić na receptę w aptekach - pisze praski dziennik "Mlada fronta Dnes". Od nowego roku narkotyk zniknie ze spisu substancji zakazanych.
 • Prof. Bogdan Chazan
  Klauzula sumienia dotyczy wszystkich czynności lekarskich, których wykonywanie jest sprzeczne z sumieniem lekarza - twierdzi prof. Bogdan Chazan, odpowiadając na publikacje tygodników 'Wprost" i "Newsweek".
 • Pocałunek
  Jak przygotować się do pierwszego stosunku seksualnego, żeby wiązały się z nim same miłe wspomnienia?
 • Tabletka "dzień po"
  Pigułki "dzień po", stosowane jako tzw. antykoncepcja awaryjna, mogą być sprzedawane bez recepty we wszystkich krajach Unii Europejskiej - informuje RMF FM.
 • Małgorzata Terlikowska
  Małgorzata Terlikowska zabrała głos w sprawie postanowień Komisji Europejskiej, wprowadzających sprzedaż tabletki antykoncepcyjnej "dzień po" bez recepty. Zdaniem żony katolickiego publicysty, takie regulacje to najkrótsza droga do islamizacji Europu i kalifatu.
 • Pigułka "dzień po"
  To słuszne i bardzo rozsądne posunięcie. W ten sposób ginekolog, profesor Romuald Dębski ocenia decyzję ministerstwa zdrowia w sprawie tak zwanej pigułki "dzień po", która zapobiega rozwojowi ciąży. Środek, przyjmowany już po stosunku, będzie w Polsce dostępny bez recepty.
 • Pigułka "dzień po"
  Pigułka "dzień po" może być groźna. Wszystko zależy od poziomu edukacji oraz świadomości osoby, która ją przyjmuje - mówi farmaceuta Piotr Merks.
 • Kobieta trzyma pigułkę "dzień po"
  Tak zwana pigułka "dzień po", przyjmowana po stosunku, dostępna będzie w Polsce bez recepty - podało ministerstwo zdrowia. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska zdecydowała, że środek - mający według niektórych działanie wczesnoporonne - może być dostępny w krajach UE bez recepty.
 • Pigułka "dzień po"
  Od stycznia tego roku pigułka antykoncepcyjna, stosowana po stosunku - tzw. pigułka dzień po - może być kupowana bez recepty. To nakaz Komisji Europejskiej. Tymczasem w aptekach jej nie ma. Powód? Producent ją przepakowuje, dlatego musiał na jakiś czas wycofać specyfik z obrotu. Jak zapewniają producenci - wkrótce ma się ona z powrotem pojawić się w aptekach.
 • Kobieta trzymająca pigułki antykoncepcyjne
  Niedawna dyskusja o antykoncepcji awaryjnej, która obecnie jest dostępna na receptę i bez recepty powinna przypominać, że jest to sposób antykoncepcji, którego nie powinno się stosować stale. Zaleca się go jedynie w sytuacjach, kiedy odbył się stosunek bez zabezpieczenia, popełnimy błąd lub zawiedzie nas stosowana metoda antykoncepcji. Debata wokół pigułki „po” jest dobrym momentem, aby podkreślić, że do stosowania antykoncepcji postkoitalnej nie musi dojść, jeśli przyjmowana jest prewencyjnie skuteczna i dobrze dobrana antykoncepcja hormonalna.
 • Lekarstwa
  Polacy masowo kupują leki bez recepty poza aptekami. Samych tabletek przeciwbólowych znika z półek rocznie aż 489 milionów sztuk. Farmaceuci alarmują, ze nikt tego handlu nie kontroluje i nie wiadomo, ile zatruć spowodowanych jest przez leki, wydane przez sprzedawców bez odpowiedniego przeszkolenia. Domagają się więc całkowitego zakazu handlu medykamentami bez recepty. Co na to politycy?
 • Pigułka "dzień po"
  W ostatnim czasie wiele miejsca w mediach poświęcono pigułce „dzień po”. Było to efektem wyłączenia tabletek ellaOne z grupy leków na receptę. Szum medialny nieco ucichł, ale czy wiemy, czym tak naprawdę jest antykoncepcja awaryjna?
 • Tabletka "dzień po"
  Ministerstwo zdrowia analizuje możliwość wprowadzenia prawnych ograniczeń w dostępności do produktu ellaOne - poinformował wiceminister zdrowia Krzysztof Łanda w odpowiedzi na petycję jednego ze stowarzyszeń katolickich. Chodzi o tzw. pigułkę dzień po.
 • Kobieta przyjmuje tabletkę
  Tabletki ellaOne będą sprzedawane tylko na receptę. Kierownictwo ministerstwa zdrowia przyjęło w środę projekt ustawy, dzięki któremu wszystkie antykoncepcyjne medykamenty będą musiały być przepisywane przez lekarzy – dowiedziała się DGP.
 • Kobieta trzymająca tabletki antykoncepcyjne
  Ponad 90% kobiet oceniło swoją wiedzę w zakresie stosowanej metody antykoncepcji jako dobrą lub bardzo dobrą – wynika z badania opinii zainicjowanego przez Gedeon Richter. Jednak z dalszej jego części możemy wywnioskować, że wśród Polek nadal krąży wiele mitów dotyczących zwłaszcza tabletek antykoncepcyjnych. Razem z ekspertem programu „Zdrowa ONA”, ginekologiem drem Grzegorzem Południewskim wyjaśniamy najczęściej pojawiające się wątpliwości ze strony kobiet.
 • Krzysztof Krawczyk
  Krzysztof Krawczyk w wielu wywiadach opowiadał o tym, że ma na swoim koncie eksperymenty z wieloma używkami. Dziś muzyk prowadzi już znacznie zdrowszy tryb życia, wciąż jednak jest zwolennikiem marihuany.
 • Wizyta u ginekologa
  Resort zdrowia zamierza wprowadzić prawo ograniczające dostęp do antykoncepcji awaryjnej. Swoją postawę motywuje nadużywaniem pigułki po przez Polki oraz jej szkodliwością dla zdrowia kobiet. Zwolennicy liberalizacji dostępu do antykoncepcji domagają się podania źródeł informacji o niepożądanych skutkach stosowania ellaOne oraz jego nadużywaniu. Decyzję Ministerstwa Zdrowia określają jako nieprzemyślaną, wynikającą z ideologicznych pobudek i naruszającą prawo, która może prowadzić do zwiększenia liczby nielegalnych aborcji.
 • Tabletki
  1500 maili. Tyle otrzymaliśmy od kilku byłych pracowników dwóch spośród pięciu największych sieci aptecznych na rodzimym rynku. Analiza ich treści prowadzi do zatrważających wniosków: ten biznes za nic ma prawo, zastrasza kontrolujących inspektorów, a szefową samorządu aptekarskiego nazywa k...ą
 • Pigułka "dzień po"
  Lada dzień minister zdrowia ma przedstawić projekt przepisów uniemożliwiających sprzedaż ellaOne bez recepty. Jeden z głównych argumentów to nieodpowiedzialne łykanie leku przez nastolatki. Tyle że one akurat pigułki kupują sporadycznie. Najczęściej po awaryjną antykoncepcję sięgają 25-30-latki – wynika z najnowszego badania firmy badawczej Millward Brown. Co ciekawe zakupu bardzo często dokonują… mężczyźni.