krew z nosa u dziecka

Artykuły dotyczące tematu krew z nosa u dziecka znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące krew z nosa u dziecka. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Kobieta z brzuszkiem, z kieliszkiem w dłoni - to nie jest częsty obrazek. Ale przecież ciężarna to też człowiek - czasami ma ochotę wypić piwo, wino czy odrobinę koniaku. Żadna z nas nie chce skrzywdzić swojego dziecka. Przyszłe mamy zastanawiają się więc, czy jeden kieliszek nie zaszkodzi, czy maleństwo urodzi się zdrowe?
 • "Proszę, oddajcie nam naszą małą dziewczynkę. Proszę, tylko jej nie skrzywdźcie" - apelowała w portugalskiej telewizji Kate McCann kilka dni po zniknięciu córeczki. Cały świat widział jej udręczone oczy i łzy płynące po bladych policzkach. Teraz, po czterech miesiącach policyjnego śledztwa, to właśnie matka wraz z ojcem są głównymi podejrzanymi o nieumyślne zabicie własnego dziecka - informuje DZIENNIK.
 • Jak kąpać noworodka - praktyczny poradnik
  Pierwsze kąpiele noworodka są zdecydowanie bardziej stresujące dla świeżo upieczonych rodziców niż dla maleństwa. Wystarczy jednak przestrzegać kilku prostych zasad, aby ten codzienny rytuał dla wszystkich był przyjemnością.
 • Amstaff
  Do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie przywieziono 14-miesięcznego chłopca pogryzionego przez mieszańca amstaffa. Dziecko ma poważne obrażenia twarzy. Opiekun zwierzęcia był w przeszłości karany za szczucie psem podczas bójki - poinformowała w środę policja.
 • Pneumokoki szczególnie zagrażają niemowlętom i dzieciom poniżej 2. roku życia
  Pneumokoki łatwo się rozprzestrzeniają - wystarczy kichnięcie czy kaszel, aby nosiciel przekazał bakterię innej osobie. Występują powszechnie, zwykle na błonie śluzowej gardła i nosa zdrowych dzieci.
 • "W życiu nie grałem w czeskim filmie, więc rozważam"
  "Oprócz aktorstwa zasuwam po Polsce tysiące kilometrów na występy kabaretowe, prowadzę firmę, na nic nie mam czasu" – mówi Cezary Pazura, którego od 20 stycznia oglądać będziemy w roli głównej w filmie "Sztos 2" Olafa Lubaszenki.
 • Podczas przeziębienia warto stosować leki OTC
  Statystycznie każdy z nas przechodzi przeziębienie i grypę średnio 200 razy w życiu, a czas trwania objawów tych schorzeń wynosi około trzy lata. Warto więc wiedzieć, jak je leczyć. I dlaczego nadużywanie antybiotyków jest szkodliwe.
 • Jarosław Kuźniar od niedawna łączy trudy pracy dziennikarza newsowego z rolą ojca. O tym, jak ciężkie to zadanie, dziennikarz opowiedział w ostatnim wywiadzie.
 • "Ta istota zmiękczyła moje kamienne serce. Umarła, a wraz z nią umarły moje ostatnie ciepłe uczucia dla ludzkości" - rzucił zrozpaczony Józef Stalin nad trumną swojej młodej żony, Kato. Czy właśnie wtedy zamienił się w bestię? Czy udusił swoją drugą żonę? Zdania historyków są podzielone.
 • Alergia na roztocze
  Początek sezonu grzewczego może być też początkiem lub nasileniem alergii na roztocze kurzu domowego - ostrzegają alergolodzy. Ciepło i wilgoć to idealne warunki do ich rozwoju w naszych domach. Roztocze są najczęstszą przyczyną powstawania alergii w Polsce.
 • Policja
  Kobiecie, która w pijackim amoku próbowała udusić syna, przedstawiono zarzut usiłowania zabójstwa. - "Grozi jej kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności" - mówi Krzysztof Kopania z prokuratury okręgowej w Łodzi.
 • Jej Perfekcyjność na Paradzie Równości w Warszawie
  Jako jedna z pierwszych osób w Polsce mówił o sobie, że jest transgender. Teraz ma dość mielenia tematu „ideologii gender”. Nie obchodzi go, jak widzą go inni, ale nie będzie już pozwalał na to, aby pisano o nim nieprawdę. Jest kobietą i mężczyzną w jednym. Lubi budzić w ludziach uczucie, które nazywa pozytywnym niepokojem. Kontrowersyjny socjolog, medioznawca, działacz społeczny – o tym, jak żyje się transowi w czasach walki z gender opowiada Mariusz Drozdowski vel Jej Perfekcyjność, który kilka dni temu doprowadził do usunięcia z sieci prawicowego portalu wSumie.pl.
 • Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich
  Pedofil za kratami to jednocześnie parias i więzień pod specjalnym nadzorem. Jest zależny od ludzi – wychowawców, strażników, współwięźniów. Oni mogą mu za kratami zgotować piekło, ale też przed tym piekłem uchronić
 • Smutne dziecko
  W czasie wakacji dzieci zdecydowanie rzadziej się przeziębiają, ale częściej doznają urazów. Jak przygotować je do wakacyjnych podróży? Na jakie zagrożenia szczególnie powinniśmy zwrócić uwagę – radzi dr Hanna Orłowska, pediatra z Centrum Medycznego ENEL-MED.
 • Kobieta w ciąży u lekarza
  Czy zatkany nos może świadczyć o tym, że jestem ciąży? Nie, to nie żart. Objawy stanu błogosławionego mogą naprawdę zaskoczyć. Poniżej przedstawiamy objawy ciąży - te najłatwiej rozpoznawalne oraz te nietypowe. Z pewnością warto im się przyjrzeć, aby - gdy zajdzie taka potrzeba - rozpoznać je u siebie.
 • Wielki Piątek. Procesja Dziewicy od Samotności. Meksyk
  "Mówienie o alkoholu jako czymś wyłącznie złym, wywołującym patologie, jest przejawem pewnego ograniczenia" - przyznają w rozmowie z Mirą Suchodolską Joanna Dubrawska-Stępniewska i Joanna Zamorska, które badały meksykańskie zwyczaje wielkanocne.
 • Chore dziecko
  Jakie mogą być przyczyny powracających infekcji naszych dzieci? Najważniejsze to zakażanie się nawzajem w żłobku czy przedszkolu, alergie i niedobory odporności. Aby postawić prawidłową diagnozę lekarz powinien zlecić badania laboratoryjne.
 • Alergia na pyłki
  Jak wynika z ostatniego przeprowadzonego na tak szeroką skalę badania, zrealizowanego w ramach programu „Epidemiologia Chorób Alergicznych w Polsce”, nawet 40% Polaków uskarża się na objawy alergii. Problem dotyczy zarówno dorosłych, jak i małych dzieci. Ponieważ alergia znacząco obniża jakość życia maluchów, rodzice często pytają specjalistów o możliwość poddania dziecka immunoterapii, zwanej potocznie odczulaniem. Czy jej zastosowanie jest bezpieczne? Jak długo trwa proces odczulania? Rozwiewamy wątpliwości strapionych rodziców.
 • Serwis Youtube
  Władcy absolutni trzymający rząd dusz dzieciaków i bezwzględni dowódcy żelazną ręką powodujący ruchami armii złożonych z bezrozumnych zombi. Idole narzucający małoletnim fanom sposób zachowania i styl. Autorytety decydujące o tym, co dobre, co złe. I co się liczy w życiu. Vlogerzy, współcześni władcy much.
 • Szczepionka
  Są narażone na stres podobny do tego, jaki przeżywają piloci samolotów. Mają być na każde skinienie pacjenta i na każde zawołanie lekarza. Bez ich pracy trudno sobie wyobrazić służbę zdrowia. A one mają dość.