badania krwi na komórki rakowe

Artykuły dotyczące tematu badania krwi na komórki rakowe znajdujące się w naszej bazie. Najnowsze wiadomości i informacje dotyczące badania krwi na komórki rakowe. Znajdź informacje i wiadomości w naszej obszernej bazie artykułów.


 • Ukazała się wersja specjalna wydanego zaledwie rok temu albumu "Christ Illusion". Czyżby Slayer, najbardziej ekstremalny zespół świata, dostał zadyszki?
 • Obrażony policjant z drogówki przez kilka godzin nękał 64-letnią emerytkę z Łodzi, która nazwała go "ćwokiem". Urszula Ros jest ciągana po komisariatach, straszona grzywnami, a nawet więzieniem. Sierżant Grzegorz Gos nie może jej wybaczyć zniewagi - opisuje "Fakt".
 • Latynosi kochają namiętnie, tańczą przepięknie, bawią się do upadłego i... projektują stylowe ubrania. Moda w ich wykonaniu jest kolorowa, zwariowana i oczywiście bardzo seksowna.
 • Podczas wakacji jesteśmy bardziej skłonni do miłosnych uniesień. Niestety, czasem po letnim romansie zostaje pamiątka w postaci choroby. Powszechnie uważa się, że choroby przenoszone drogą płciową zagrażają jedynie ludziom z tzw. marginesu społecznego. To złudne poczucie bezpieczeństwa sprawia, że często się nie zabezpieczamy. Tymczasem choroby te są bardziej rozpowszechnione, niż nam się wydaje.
 • Aleksandra Jakubowska, była posłanka SLD i była wiceminister kultury, ma zapłacić trzy tysiące złotych grzywny za jazdę autem pod wpływem alkoholu. W lipcu ubiegłego roku nietrzeźwa "lwica lewicy" potrąciła samochodem w podwarszawskiej Podkowie Leśnej 64-letniego rowerzystę.
 • Zatrzymany wczoraj rano Piotr Tymochowicz - człowiek, który stworzył Andrzeja Leppera - jest już na wolności. Pogłoski o tym, że miał na dysku pedofilskie zdjęcia, nie sprawdziły się. Niemiecki Interpol miał informacje, że z komputera Tymochowicza ktoś wchodził na pedofilskie strony w internecie. Policja jednak zbadała jego dysk i potwierdziła - żadnych nielegalnych plików tam nie ma.
 • Mieszkaniec Poznania Jakub T. od kwietnia siedzi w brytyjskim więzieniu. Jest podejrzewany o brutalne zgwałcenie mieszkanki Exeter. Tymczasem badania DNA próbek krwi znalezionych na ciele ofiary wykazały, że nie jest to krew Polaka.
 • Zmniejsza się różnica między Platforma Obywatelską a Prawem i Sprawiedliwością. Z sondażu instytutu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej" wynika, że partia Tuska wciąż prowadzi, ale ma już tylko 3 punkty przewagi nad PiS.
 • Czy w życiu prawdziwie kocha się tylko raz? A może "każda miłość jest pierwsza"? Historie z życia naszych Internautek dowodzą, że na pewno każda miłość jest inna. O jedną warto walczyć z całej siły, innej pozwolić odejść. Skąd mamy wiedzieć, jak postąpić? Podpowie nam serce i kobieca intuicja...
 • Na dworcu kolejowym w Szczecinie pracownik poczty przenosił jedną z opakowanych szarym papierem paczek, gdy poczuł, że parzą go ręce. Z przesyłki zaczęła się wydobywać żrąca ciecz. "To mógł być kwas" - mówi dziennikowi.pl Irena Kornicz z policji. Do szpitala trafiło 18 osób.
 • Amerykański fotoreporter zadawał orędownikom powszechnego dostępu do broni jedno pytanie: dlaczego masz broń? Odpowiedzi mrożą krew w żyłach - pisze DZIENNIK.
 • Mówią o nim, że bywa egomaniakiem, dupkiem, pyskatym sukinkotem. Jego dawni współpracownicy oraz mentorzy wręcz go nienawidzą. Bo jest zdolny, pomysłowy, bez skrupułów. J. Craig Venter, najlepszy genetyk świata, to postać żywcem wyjęta z powieści science fiction, powieści, która dosłownie sama pisze się na naszych oczach - pisze DZIENNIK.
 • Nadchodząca kampania będzie jednym wielkim sądem nad PiS-owską ekipą, więc wykopie rowy trudne do przekroczenia. I ze względu na logikę kampanii prezydenckiej, która zostanie otwarta tuż po wyborach parlamentarnych. Ona już dziś została zaplanowana przez partyjne sztaby jako starcie lidera PO z obecnym prezydentem - pisze publicysta DZIENNIKA Piotr Zaremba.
 • 63-letniego Steve'a Fossetta po raz ostatni widziano, gdy w poniedziałek wystartował z niewielkiego lotniska w Nevadzie małym jednosilnikowym samolotem. Planował obejrzeć dno wyschniętego jeziora, gdzie wkrótce chciał pobić kolejny rekord prędkości - pisze DZIENNIK.
 • Kate i Gerry McCann, rodzice porwanej Madeleine, podejrzani. Portugalska policja sprawdza, czy maczali palce w uprowadzeniu córki. Głównie dlatego, że w wynajętym przez McCann'ów samochodzie znaleziono ślady krwi. Czteroletnia Brytyjka w maju zniknęła z portugalskiego hotelu. Wczoraj przez wiele godzin jej rodziców przesłuchiwała policja - jako podejrzanych.
 • Najbardziej poszukiwany terrorysta świata Osama bin Laden radzi Amerykanom przejść na islam. Po co? Muzułmanie nie płacą podatków i mają tanie kredyty - przekonuje w specjalnym orędziu do mieszkańców USA w rocznicę ataków z 11 września.
 • PiS ma wielkie szanse na powtórzenie sukcesu wyborczego sprzed dwóch lat. Partia braci Kaczyńskich ma aż sześć punktów przewagi nad Platformą. To wyniki najnowszego sondażu Pentora dla "Wprost". Do Sejmu wszedłby jeszcze LiD i LiS.
 • Komentując wyniki, jakie przyniosło badanie dla DZIENNIKA (najwięcej Polaków chce koalicji PO-PiS), trudno zachować spokój analityka. Wyniki, które mówią, że po dwóch latach rządów PiS kończących się - wedle najprostszych, zdroworozsądkowych kryteriów - wielkim, i to w dodatku moralnym blamażem rządzącej partii, dostatecznie wielu Polaków w dalszym ciągu popiera tę partię, muszą brzmieć alarmująco - pisze w DZIENNIKU socjolog Ireneusz Krzemiński.
 • Nie wyspałeś się dzisiaj? Od samego rana lepią Ci się oczy? Jutro lepiej śpij dłużej, bo brak snu skraca życie - alarmują naukowcy. Okazuje się, że ci, którzy nie dosypiają, dużo częściej mają problemy z sercem i cierpią na nadciśnienie.
 • W moczu mężczyzn z rakiem prostaty występuje białko EN-2 wytwarzane przez komórki rakowe
  Zwiększają się nasze szanse w walce z nowotworem prostaty. Brytyjscy naukowcy opracowali nowy skuteczniejszy test na raka. Do tego jest bardzo prosty. Polega na badaniu moczu pacjenta.
 • Raka szyjki macicy można powstrzymać.
  RSM? Rak szyjki macicy – choroba, która nie musi zbierać śmiertelnego żniwa wśród Polek. Zredukować liczbę zachorowań i śmierci z powodu RSM do 2020 roku o połowę - to ambitny cel Polskiej Koalicji na Rzecz Walki z Rakiem Szyjki Macicy, która opracowuje Narodowy Program Profilaktyki RSM. Przedstawi go jeszcze w tym roku Ministerstwu Zdrowia. Dziś już można wyrazić swoje poparcie dla działań na rzecz profilaktyki RSM na stronie www.koalicjarsm.pl.
 • Tabletki na choroby układu krążenia leczą również raka?
  Przyjmują go chorzy na serce i cierpiący z powodu wysokiego cholesterolu. Według najnowszych badań naukowych ten lek powstrzymuje również rozwój komórek rakowych.
 • W 2020 r. na raka prostaty zachoruje w Polsce prawie 18 tysięcy mężczyzn
  Specjaliści alarmują: w ciągu 10 lat gwałtownie zwiększy się u mężczyzn zachorowalność na nowotwory, w tym na raka prostaty, który już teraz jest trzecim najbardziej zabójczym nowotworem u panów. Jak się przed tym uchronić?
 • Ważne odkrycie! Za rozwój raka odpowiadają macierzyste komórki nowotworowe
  Szykuje się przełom w badaniach nad nowotworami. Trzy niezależne badania potwierdziły, że za rozwój i nawroty raka mogą być odpowiedzialne macierzyste komórki nowotworowe. Informują o tym w najnowszym wydaniu magazyny "Nature" i "Science".
 • Aktywność fizyczna korzystnie wpływa na długość życia
  Intensywne ćwiczenia sprzyjają powielaniu się komórek macierzystych, które odpowiadają za odnawianie się narządów - wskazują badania polskiego zespołu naukowców pracującego w Polsce i USA.
 • Dziś każdy powinien sam, właśnie z rozsądku i zapobiegliwości, raz na jakiś czas wydać trochę pieniędzy i porządnie się przebadać. Musimy być czujni, ale nie możemy dać się zwariować.
 • Nie bagatelizuj objawów choroby
  Dotyka rocznie sześć tysięcy osób, jednak wciąż o problemach chorych mówi się niewiele. A szkoda, bo ten rak jest czwartym pod względem częstości występowania nowotworem złośliwym u mężczyzn i dziewiątym u kobiet
 • NanoKnife do walki z rakiem
  Jedną z najgroźniejszych chorób współcześnie nękających ludzi jest rak. Nowotwór to druga w kolejności przyczyna umieralności po chorobach układu krążenia, która przyniosła już więcej ofiar niż wszystkie wojny XX wieku.
 • Dzięki wynalazkowi z Wrocławia testy diagnostyczne na raka piersi mogą być kilkadziesiąt razy tańsze niż dotychczas.
 • Komórka rakowa
  Wykrycie choroby nowotworowej na wczesnym etapie jej zaawansowania zwiększa szanse pacjenta na powrót do zdrowia, ale brak objawów wskazujących na postępujący proces chorobowy znacznie utrudnia szybkie rozpoznanie schorzenia.
 • Ból brzucha
  O raku jajnika i raku szyjki macicy mówi się coraz więcej i częściej. W polskim społeczeństwie wciąż pokutują jednak liczne błędne przekonania na ich temat. We wrześniu na całym świecie obchodzony jest Miesiąc Świadomości Nowotworów Ginekologicznych. To dobra okazja, by dowiedzieć się więcej o tego rodzaju nowotworach.
 • Nagie ciało kobiety
  By zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka piersi, przede wszystkim trzeba zmienić styl życia. Ważna jest nie tylko regularna aktywność fizyczna, lecz także utrzymanie prawidłowej masy ciała i odpowiednia dieta, która działa ochronnie na organizm. Onkolodzy radzą, by do jadłospisu włączać jak najwięcej produktów bogatych w antyoksydanty, bo zwalczają one niebezpieczne wolne rodniki, a ograniczać szkodliwe tłuszcze pochodzenia zwierzęcego.
 • Kobieta leży w łóżku z szpitalu
  Badanie mutacji genetycznej BRCA1/2 wykonuje zbyt mało kobiet z wykrytym rakiem jajnika – ocenili eksperci podczas konferencji prasowej w Warszawie, podczas której zainaugurowano platformę edukacyjną „ZbadajBRCA".
 • Komórka rakowa i probówki
  Kiedy słyszymy, że ktoś z bliższej lub dalszej rodziny ma raka, od razu wpadamy w panikę, że choroba może dotknąć również nas. Nic bardziej mylnego. Oczywiście, można odziedziczyć raka, ale nie każdego i nie zawsze. Sprawa jest bardziej skomplikowana.
 • Jakie są objawy raka prostaty?
  Rak prostaty zajmuje obecnie drugie (po raku płuc) miejsce w niechlubnym rankingu najczęściej występujących u mężczyzn nowotworów. Od 1980 r. liczba zachorowań na niego wzrosła kilkukrotnie – obecnie co roku tylko w naszym kraju diagnozuje się około 10 tys. nowych przypadków. 4 tys. Polaków rocznie właśnie z jego powodu umiera.
 • Dżdżownica
  Preparat z płynu celomatycznego otrzymywanego z dżdżownic, który może być zastosowany w opracowaniu leku na raka płuca, uzyskali naukowcy z dwóch lubelskich uczelni. Wynalazek został już opatentowany.