aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny, aparat na zęby, klamerki na zęby - (z grec. orthos-prosty i odous-ząb), służy do przywracania właściwego, fizjologicznego zwarcia między szczęką a żuchwą, wyrównywaniu i właściwym ustawianiu zębów w łukach zębowych, leczeniu wad zgryzu.

Źródło: wikipedia.org


 • Każdy pacjent ma prawo do opieki medycznej niezależnie od tego, w jakim miejscu się znajduje
  Osoba objęta powszechnym ubezpieczeniem zdrowotnym z tytułu opłacanej składki zdrowotnej ma przede wszystkim prawo do bezpłatnych świadczeń medycznych. Zachowuje je również w trakcie odpoczynku i urlopu. Lekarz nie może odmówić przyjęcia pacjenta tylko ze względu na to, że ten pochodzi z innego regionu.
 • Potencjalni pracownicy, którzy zainwestowali w zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, są postrzegani jako lepiej rokujący
  Osoby wyruszające na podbój rynku pracy powinny zainwestować w leczenie i wybielanie zębów. Z badań przeprowadzonych w USA wynika, że u osób z zadbanymi zębami szanse na znalezienie nowej pracy wzrastają aż o 58 procent.
 • Dziecko bawi się farbami
  Co uczula twoje dziecko? Nawet nie wiesz, jak długa jest ta lista! Zastanów się, nim przekłujesz dziecku uszy Lub pójdziesz do ortodonty, dokładnie sprawdź, jaki kupujesz dziecku kosmetyk, ubranie, zabawkę, a nawet – jakiego używasz odświeżacza powietrza. Uczulające substancje mogą być wszędzie! Oto lista!
 • Alfa Romeo
  Aż 65 proc. respondentów myje auto raz w miesiącu lub częściej, a tylko co czwarty mężczyzna pamięta o kontrolnych wizytach u dentysty. Dla Polek natomiast zdrowie jest priorytetem.
 • Kazimiera Szczuka
  Kazimiera Szczuka wspomina swoje początki w show-biznesie. I nie są to wspomnienia przyjemne. "Gorsza niż utrata anonimowości, jest utrata poczucia integralności samego siebie" - mówi Szczuka.
 • Dziecko w gabinecie dentystycznym
  Chociaż służą zaledwie kilka, maksymalnie kilkanaście lat, to dziecięce zęby wymagają szczególnej uwagi. Po pierwsze są dużo bardziej delikatne niż zęby stałe, przez co są narażone na szybszy rozwój próchnicy, a druga sprawa to nastawienie dziecka. Nie każdy maluch chętnie czyści ząbki, czy daje się zaprowadzić do dentysty. A pielęgnowanie zębów naszego dziecka to ważna sprawa, bo ewentualne zaniedbania mogą mieć negatywny wpływ na uzębienie stałe.
 • Idealny uśmiech
  Koniec z manią wybielania? Zapanowała moda na drobne niedoskonałości w uśmiechu!
 • Kobieta u dentysty
  Wkrótce Sylwester i bale karnawałowe. Do listy przygotowań Polki coraz częściej oprócz wizyty u fryzjera i kosmetyczki, dodają także wizytę u… dentysty. Kobiety do gabinetów stomatologicznych coraz częściej przychodzą ze zdjęciami celebrytek, prosząc dentystę o „zrobienie” identycznych zębów. Hitem są...
 • Jennifer Lopez
  Hollywoodzki uśmiech nabiera nowego wymiaru. Terapia odmładzająca uśmiech oraz ortolifting sprawiają, że gwiazdy wydają się młodsze nawet o 20 lat. Amerykanie uznali, że najpiękniejszy uśmiech Hollywood należy do Jennifer Lopez i Denzela Washingtona.
 • Uśmiechnięta kobieta
  Nie wielkość biustu, czy długość nóg, ale spontaniczność, poczucie humoru i pewność siebie - to mężczyźni cenią w kobietach. Za sprawą szczerego i swobodnego uśmiechu atrakcyjność pań w oczach płci przeciwnej wzrasta czterokrotnie.
 • Kobieta u stomatologa
  Wesela planują dziś wedding plannerzy, tymczasem przemysł ślubny ma nowego doradcę – wedding smile concierge. To osoba, której zadaniem jest zadbać o zęby panny młodej. Nowa profesja jest efektem mody na stomatologię ślubną, jaką wywołała księżna Kate. W Polsce działa już gabinet, który pierwszy zatrudnił zębowo-weselnego doradcę.
 • Stomatolog
  Mężczyźni rzadziej niż kobiety wpadają z wizytą do dentysty. Aż 11 proc. przyznaje wprost – nie chodzę w ogóle do dentysty – wynika z badań Dentysta.eu. Efekt – ponad 90 proc. panów ma dziś próchnicę. Jak więc namówić faceta na wizytę u dentysty? Przekonać go do tego, że gabinet to wielki sklep z gadżetami. W dodatku – drogimi – odpowiadają stomatolodzy. Oto pięć najbardziej gadżeciarskich zabiegów stomatologicznych, które powinny spodobać się facetom chcącym leczyć zęby bez bólu i w ekspresowym tempie.
 • Jak przekonać mężczyznę, by chodził do dentysty
  Mężczyźni rzadziej niż kobiety wpadają z wizytą do dentysty. Aż 11 proc. przyznaje wprost – nie chodzę w ogóle do dentysty – wynika z badań Dentysta.eu. Efekt – ponad 90 proc. panów ma dziś próchnicę. Jak więc namówić faceta na wizytę u dentysty?
 • Alarm pediatrów we Włoszech
  Włoscy lekarze biją na alarm. Kryzys powoduje, że część włoskich rodziców zaniedbuje zdrowie swoich dzieci. Wynika to z ogłoszonego dziś w Mediolanie raportu krajowego obserwatorium pediatrów.
 • Czy Polacy umieją dbać o zęby?
  Zainteresowanie różnorodnymi zabiegami estetycznymi wśród Polaków stale rośnie. Coraz więcej osób decyduje się na wybielanie zębów, aparaty ortodontyczne, a także implanty. Konieczność wstawienia implantów dostrzegamy zwłaszcza w przypadku utraty zębów przednich, gdyż ich brak powoduje dyskomfort psychiczny, utratę pewności siebie. Wiele osób jednak bagatelizuje brak zębów trzonowych, nie zdając sobie sprawy z poważnych konsekwencji, jakie im grożą.
 • Nieświeży oddech zniechęca do kontaktu z drugą osobą
  Wygląd zębów oraz nieświeży oddech mogą wpłynąć na decyzję o awansie, tymczasem ledwo 4 proc. Polaków zamienia przerwę na papierosa na przerwę na mycie zębów.
 • Jak używać nici dentystycznych?
  Na każdym kroku rodzice uświadamiani są, jak ważna jest odpowiednia higiena jamy ustnej dziecka. Już od jego pierwszych dni należy skrupulatnie pielęgnować dziąsła, a potem ząbki, począwszy od mlecznych po stałe. W Polsce aż 90 proc. dzieci ma próchnicę, za co odpowiedzialność ponoszą ich rodzice.
 • Jak zadbać o zęby?
  Wydawać by się mogło, że wraz z usunięciem stałego aparatu ortodontycznego kończy się cały proces leczenia pacjenta. Nic bardziej mylnego – właśnie wtedy następuje etap retencji, który decyduje o końcowych efektach korekcji wady zgryzu.
 • Leczenie ortodontyczne
  Leczenie ortodontyczne trwa coraz krócej. Dzięki szybkiemu rozwojowi technologii i umiejętnościom stomatologów, wady zgryzu i problem krzywych zębów można zlikwidować już w 6 miesięcy. Jest to możliwe dzięki dekortykacji przyzębia, innowacyjnemu zabiegowi, który nawet czterokrotnie przyśpiesza leczenie wad zgryzu w porównaniu ze standardowym leczeniem ortodontycznym.
 • Co może być przyczyną chrapania?
  Polacy są niewyspani, bo chrapią. Szacuje się, że problem dotyczy nawet 45 proc. z nas - podaje CBOS. Najczęstszą przyczyną są dolegliwości górnych dróg oddechowych - alergie lub przerost migdałków. Nie pomagają nam także nadprogramowe kilogramy, palenie papierosów i przesadne imprezowanie przy kieliszku. Przyczyna problemu może mieć także zupełnie inne źródło.